Постанова КМУ № 89 визнана нечинною, але є одне «але»…

КМУ

Нарешті Постанова КМУ №89 від 03.02.2021 року «Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок» визнана нечинною. Про це спочатку на своєму офіційному веб-порталі повідомив ОАСК у новині від 01.02.2022 р. під заголовком «ОАСК визнав протиправною постанову Уряду про скорочення строку дії мораторію на податкові перевірки» (URL: http://oask.gov.ua/node/5190 ). В той же самий час не може не дивувати «ґрунтовність» підходу ОАСК до публікації такої і справді важливої новини у сфері вирішення податкових спорів.

По-перше, у відповідній новині не зазначено посилання та не вказано номер справи, який би дозволив ідентифікувати відповідне провадження та ознайомитися із ходом судового розгляду даної справи. По-друге, прес-служба ОАСК допустила помилку у назві позивача та назвала його «… ТОВ «Проммесплав»…», замість того, щоб позначити його правильно – ТОВ «Промметсплав». Здавалося б помилка в одній літері, а результат такий, що зацікавленому читачеві потрібно провести ціле розслідування для того, щоб в ЄДРСР знайти відповідну справу. Витративши трохи часу вдалося встановити, що мова йде про справу № 640/18314/21. Більшість авторитетних видань, які спеціалізуються на податково-правовій тематиці, не зовсім належним чином поставилися до перевірки інформації та перекопіювали текст новини ОАСК із посиланням на сайт відповідного суду. Помилка залишилася непоміченою, але назвати її нешкідливою неможна, тому, що вона, фактично, ускладнює ознайомлення зацікавлених осіб з текстом відповідного рішення ОАСК.

Що тут сказати, очікуємо на повний текст рішення та його розміщення в ЄДРСР (на сьогоднішній день воно там відсутнє). Далі буде…