Віртуальні податки та активи

віртуальні активи

Сьогодні навряд чи є більш актуальний напрямок для обговорення законотворчості, ніж відносини, пов’язані з обігом віртуальних активів.

Дана проблема включає різні аспекти, в тому числі та питання в контексті оподаткування. Наразі ми на порозі багатьох суперечок про те, чи є обіг віртуальних активів об’єктом оподаткування. Проблема досить цікава, тим більше що в Україні на сьогодні відсутнє відповідне положення податкового законодавства. Хоча були певні передумови та пропозиції щодо того, щоб виключити операції з віртуальними активами зі списку об’єктів оподаткування. Це європейський підхід.

Принципово, напевно, необхідно враховувати наступне: коли європейське законодавство аналізує обіг віртуальних активів, для нього головним моментом є розмежування обміну віртуальних активів, майнінга і супутніх послуг. У більшості європейських держав операції з обміну на фіатні гроші та інші види віртуальних активів не є об’єктами оподаткування. Це стосується і майнінга в більшості держав-членів ЄС, оскільки мова йде про те, що безпосередньо майнінг і отримання його результату не завжди безпосередньо пов’язані.

Супутні послуги в інтересах третіх осіб, наприклад, в Німеччині, підлягають оподаткуванню. Однак у більшості європейських держав вони теж підпадають під пільги або виключаються з оподаткування.