Виставка “АТО-ООС очима сучасних митців” у Єрмілов Центрі

Виставка АТО/ООС у Єрмілов Центрі 2021 рік

У Єрмілов Центрі відкрилася виставка “АТО-ООС очима сучасних митців”, що присвячена російсько-української війни на Донбасі. Збройний конфлікт на Сході України триває вже вісім років. За цей час тема війни стала болючою для України. Саме тому автори виставки вирішили відійти від образу жаху війни і сконцентрувалися на принципах любові, надії, гідності та побратимства.

На кількох роботах зображений Микола Кучерявенко, який є волонтером з самого початку конфлікту на Сході України.

– Коли виникла ідея проведення цієї виставки у мене було неоднозначне відчуття. На деякі питання, що виникли з цього приводу, я сам собі відповів. Війна яка триває не може пройти осторонь й наших митців. Безумовно йдеться про всі сфери участі митців: й безпосередньо, згадаємо «Міфі», оперного співака Василя Сліпака, який загинув у АТО, а також тих, хто свої почуття та позицію відображають за допомогою художніх засобів. Сьогодні, на відкритті виставки, я бачу багато знайомих обличь, яких я знав, й Богу дякувати, знаю зараз, на полотнах бачу багато знайомих сцен. Ось, наприклад, Новий рік, коли ми завітали до снайперів, десь й національна снігова баба й люди які й тоді й зараз боронять нашу державу. Коли я дивлюся на ці картини, у мене виникають згадки й про людей й про події. Мені дуже приємно побачити тут й своїх учнів, наприклад, Андрія Саленкова, який був кілька років поспіль у зоні АТО.  На виставці є чудове полотно, де Андрій зображений на даху Харківської обласної адміністрації. Нагадаю, що саме він тоді у 2014у був серед тих, хто підняв флаг України над держадміністрацією, скинувши «аквафреш» окупантів. Саме цей момент відображений на цієї картині. Моє враження від експозиції може відрізнятися від задуму організаторів, але я дійсно так думаю. По-перше, ця виставка є нагадуванням, тобто не треба забувати про те, що у нас досі триває війна. По-друге, це шана тим, хто відстоював та відстоює Незалежність України сьогодні. А ще ця подія про те, що митці сьогодні на передньому краї. Так, не кожен з них тримає в руках зброю, але фарби, олівці та інші творчі засоби також є зброя, — так прокоментував журналістам експозицію Микола Кучерявенко.

У виставці взяли участь творці зі Слобожанщини. Для повної передачі теми автори використали різні стилі живопису, графіки та скульптури.